
Войслав Тодоров поиска областният управител да върне на СОС решението за строежа на “Парадайс тауър”
Войслав Тодоров настоя областният управител на гр.София да върне за преразглеждане в Столичния общински съвет решението за изграждането на най-високия небостъргач в България “Парадайс тауър”. „Няма място за толкова високи сгради южно от центъра”, заяви общинският съветник в репортаж на BTV Новините за разрастващото се недоволство срещу строежа.
Петицията срещу издигането на 215-метровата сграда в ж.к.”Лозенец”, инициирана от Тодоров, е събрала над 4000 подписа до момента. 55-етажния небостъргач с жилища и офиси „Парадайс тауър”, който ще бъде свързан с мол “Парадайс” на същия инвеститор, ще закрие гледката към Витоша в „Лозенец” и ще влоши допълнително трафика по бул.”Черни връх”.
Повече от репортажа можете да видите тук.
Ако желаете да подкрепите петицията, можете да се включите тук.

Войслав Тодоров поиска преразглеждане на решението за строежа на “Парадайс тауър”
Тема: Против 215м небостъргач до мол Парадайс
До г-жа Йорданка Фандъкова
кмет на Столична община
До г-жа Диана Тонова
Областен управител на София-град
Копие до г-н Румен Радев
Президент на Република България
Уважаема г-жо кмет,
Уважаема г-жо областен управител,
Възможността на това място да се допусне строеж в противоречие на изискванията на Общия устройствен план за плътност и интензивност на застрояването стъпва върху псевдо-нормативен общ административен акт: писмо на зам. министър на МРРБ № 70-00-935/26.10.2007, в което се прави спорно тълкуване на чл. 27 ал. 3 от ЗУТ за конкретен имот. Това писмо е посочено и в решението на СОС и като фактическо, и като правно основание. Писмото не може да се власифицира като тълкувателно и автоматично приложимо за всеки случай, тъй като тълкувателната дейност в областта на административното право е изключителна компетентност на ВАС.
Налице е противоречие в последователността на процедурата. Проектът е приет от ОЕСУТ на 4.1.2017г, но още на 13.12.2016г. вече е налице одобряване на кадастралната карта, а в текста на решението на СОС е записано, че „Следприемане на проекта от ОЕСУТ, за територията със Заповед № РД-18-108/13.12.2016 г. на Изпълнителен Директор на АГКК е обобрена кадастралнакарта.“ В обосновката се твърди и че “Проектът е изработен върху влязла в сила кадастрална карта в съотстветствие с чл. 115 ал. 1 и 2 от ЗУТ”, но проектът е от 19.10.2016г, а кадастралната карта е от 13.12.2016г, докато одобрението от ОЕСТУТ е от 4.1.2017г.
В допълнение изграждането на сграда с височина 215м. в полите на Витоша би закрила гледката към планината Витоша и би влошила качеството на публичните пространства в града. Това становище се потвърждава и от мнението на “Геел архитекти”, заявено и пред кмета на София г-жа Фандъкова на 31.3.2017г.

Бившият кмет на Младост си отиде заради проблема със застрояването
Огромният проблем с “Младост”, предизвикал масовите протести и довел до оставката на бившия кмет на района, бе проблемът със застрояването. Това каза Георги Кадиев в отговор на заведеното срещу него дело от бившия кмет на район “Младост” Цвета Авджиева за 180 хил. лева – 100 хил. за “пропуснати заплати” и 80 хил. са за “душевни терзания”.
“За да имаш душевни терзания, първо трябва да имаш душа. Ако това беше така, всичко това нямаше да се случи в Младост”, допълни лидерът на “Нормална държава”.
Най-важното е, че темата за корупцията изчезна от “Младост”, коментира още Кадиев относно сегашното управление на района.
По отношение на общия устройствен план на гр.София, приет през 2009 г. , Кадиев заяви, че тогава е бил единственият общински съветник, който е гласувал против. “И тогава си имах проблеми с БСП”, допълни той.
Повече от участието на Георги Кадиев вижте тук.
Бившият кмет на Младост си отиде заради проблемът със застрояването
Огромният проблем с “Младост”, предизвикал масовите протести и довел до оставката на бившия кмет на района, бе проблемът със застрояването. Това каза Георги Кадиев в отговор на заведеното срещу него дело от бившия кмет на район “Младост” Цвета Авджиева за 180 хил. лева – 100 хил. за “пропуснати заплати” и 80 хил. са за “душевни терзания”.
“За да имаш душевни терзания, първо трябва да имаш душа. Ако това беше така, всичко това нямаше да се случи в Младост”, допълни лидерът на “Нормална държава”.
Най-важното е, че темата за корупцията изчезна от “Младост”, коментира още Кадиев относно управлението в района.
По отношение на общия устройствен план на гр.София, приет през 2009 г. , Кадиев заяви, че е бил единственият общински съветник тогава, който е гласувал против.
Повече от участието на Георги Кадиев вижте тук.

За мажоритарния вот и независимите кандидати
Българските полицитици трябва да се научат да се съобразяват с мнението на избирателите си. Това заяви Георги Кадиев в предаването “Лице в лице” по Би Ти Ви.
Повече за мажоритарния вот, за мрежата от независими кандидати и за битката за промяна в Изборния кодекс, вижте във видеото тук.

Проблемът на “Топлофикация” се нарича корупция
“Проблемът в “Топлофикация” е един и той се нарича корупция. Причината “Топлофикация София” постоянно да изпада в аварии е, че няма инвестиционна програма, а няма инвестиционна програма, защото 90 милиона лева бяха вложени в КТБ на депозит. Поради тази причина се наложи системата да кара на мускули.”
Цялото интервю с Георги Кадиев по БНР чуйте в звуковия файл.

Системата ни наказа, но няма да ни спре
Съдът и прокуратурата изпълниха политическа поръчка с отказа да регистрират партия Нормална държава. Това обяви в предаването „Тази сутрин” на BTV Георги Кадиев.
Какво още каза председателят на партията относно принципите и целите на ПП Нормална държава, зависимостта на българския съд, отношението към другите партии и плановете за явяване на изборите, вижте тук.

Позиция относно отказа за регистрация на партията
Нищо няма да ни спре! Продължаваме напред, защото имаме кауза – изграждането на нормална държава!

43-то Народно събрание остана в историята. А сега накъде?
Депутат интервюира депутати. За това какво свършиха и с какво предстои да се занимават бившите вече депутати Росен Петров, Анна Баракова, Йордан Цонев, Михаил Миков, Александър Методиев, Мартин Димитров и други.

Гарантираното върховенство на Закона е нужно и за граждани, и за инвеститори
ПП Нормална държава излезе с позиция след тиражирани в медиите обвинения на бизнеса срещу администрацията в “Младост ” за това, че строителни проекти в района са блокирани след идването на новото ръководство.
Ето какво се казва в позицията:
“Убедени сме, че граждани, инвеститори и собственици на имоти в „Младост“ не могат и не бива да живеят във вражда, тъй като общата цел на всички е районът да се развива като център на култура, спорт, образование, бизнес и инвестиции. Като политическа партия признаваме върховенството на Закона и не можем да толерираме неговото нарушаване.
Приветстваме инвеститорите и предприятията, които искат да създават обществени блага, но това трябва да става във взаимен компромис и не за сметка на качеството на живот на хората.
ПП “Нормална държава” отстоява опазването на околната среда като наше основно задължение към идните поколения и вярва в гражданското общество като коректив и съмишленик в изграждането на държавността. Привличането на инвестиции и разкриването на нови работни места е един от приоритетите на партията за развитието на икономиката. Всичко това – при върховенство на българското законодателство.
Ето защо призоваваме инвеститорите и гражданите на „Младост“ с наша помощ да преодолеят пречките помежду си и заедно да намерим устойчиви решения за мястото на което живеем, работим и се развиваме.”
Цялата статия и позицията на партията можете да прочетете тук.